Dobry sygnał dla polskich przewoźników

//Dobry sygnał dla polskich przewoźników

Dobry sygnał dla polskich przewoźników

By | 2018-06-06T10:25:17+00:00 Czerwiec 6th, 2018|0 komentarzy

4 czerwca br. w Parlamencie Europejskim Komisja Transportu i Turystyki (TRAN) opowiedziała się podczas głosowania w zakresie obejmującym Pakiet Mobilności, za wyłączeniem operacji transportu międzynarodowego oraz tranzytu z dyrektywy o pracownikach delegowanych (PWD). Został przyjęty przez Komisję (stosunkiem 27 głosów za do 21 głosów przeciw) raport, który wyłącza powyższe operacje. Podczas głosowania przyjęto również kompromis dotyczący kabotażu wydłużający czas wykonywania operacji kabotażowych z 5 dni do 7 dni.

To dobra informacja dla polskich przewoźników. Zgodnie z przyjętą poprawką i uzyskanym kompromisem, przepisy o delegowaniu mają być stosowane jedynie w przypadku przewozów kabotażowych oraz przewozów w ramach transportu kombinowanego. 

Decyzja Komisji Transportu i Turystyki to dobry znak przed głosowaniem plenarnym w Parlamencie Europejskim, który zgodnie z procedurą legislacyjną będzie miał kluczowe znaczenie dla sprawy. Dopiero po zatwierdzeniu przepisów przez PE oraz uzyskaniu porozumienia w Trilogach, światło dzienne ujrzy ostateczny kształt przepisów.

 

Zostaw komentarz