TachoTerminal PRO 1

//TachoTerminal PRO 1
TachoTerminal PRO 1 2016-10-18T10:05:10+00:00

TachoTerminal PRO 1

Urządzenie pozwala na pobieranie danych z tachografu cyfrowego oraz karty kierowcy za pośrednictwem tachografu. Czytniki TachoTerminal wyposażone są w konfigurator, który pozwala na dokładne sprecyzowanie danych, które mają być pobierane. TachoTerminal PRO1 wyposażony jest w wyjmowaną kartę pamięci micro SD. Takie rozwiązanie umożliwia przetwarzanie danych cyfrowych na wiele różnych sposobów.

Przejdź do sklepu

Zobacz jak prosta jest obsługa TachoTerminal PRO 1

Pobieranie danych z tachografu cyfrowego oraz karty kierowcy (ok. 50 min)

Po włożeniu TachoTerminal Pro 1 do tachografu cyfrowego urządzenie rozpoczyna odczyt automatycznie. Domyślnie w takim trybie pobierany jest plik z karty (włożonej do tacho) oraz plik z pamięci tachografu. Po pobraniu pliku zapisywany na karcie MicroSD. Skopiowanie karty można dokonać poprzez wyciągniecie jej z czytnika lub poprzez podłączenie TachoTerminal Pro 1 do komputera PC.

Archiwizacja pliku

Pobrane pliki z karty kierowcy oraz tachografu cyfrowego zapisywane są na wymiennej karcie microSD. Aby skopiować pliki do komputera, można podłączyć czytnik za pomocą kabla USB lub wystarczy wyciągnąć kartę microSD i skopiować jej zawartość. Pliki zapisywane są w formacie zgodnym z wytycznymi Aneksu 1B do Rozporządzenia 3821/85. Jeżeli plik pobrany jest z karty kierowcy, w nazwie pliku na początku znajdziesz literę C. Następnie imię i nazwisko kierowcy, nr jego karty oraz datę i godzinę pobrania pliku. Jeżeli pobrany jest plik z tachografu, w nazwie pliku znajdować będzie się litera M, następnie nr rejestracji pojazdu lub nr VIN, data oraz godzina pobrania pliku.

Konfiguracja czytnika

Przyciski na TachoTerminal PRO 1 można konfigurować tak, by ich funkcjonalność najlepiej pasowała do Państwa wymagań. Wystarczy podłączyć TachoTerminal PRO do komputera. W programie konfiguracyjnym TT Configurator jest możliwość skonfigurowania zakresu czasowego i zakresu informacji do przycisku ALL, CONFIG oraz dla trybu domyślnego (bez używania przycisków).