TachoTerminal PRO 2

//TachoTerminal PRO 2
TachoTerminal PRO 2 2016-10-18T10:05:13+00:00

TachoTerminal PRO 2

Nowoczesne urządzenie do pobierania danych z kart kierowcy oraz tachografu cyfrowego, łączące w sobie zalety kompaktowych kluczy transferowych i urządzeń uniwersalnych. TachoTerminal PRO2 pozwala na pobieranie danych z karty kierowcy w dowolnym miejscu poprzez wbudowany czytnik smart card oraz własne zasilanie. Urządzenie umożliwia również sprawne i szybkie pobieranie danych z tachografu cyfrowego. Główną zaletą TachoTerminala PRO2 są niewielkie wymiary urządzenia oraz innowacyjny sposób archiwizacji danych cyfrowych – czytnik wyposażony jest w wymienną kartę pamięci microSD umożliwiającą przesyłanie plików cyfrowych za pomocą telefonu komórkowego.

Przejdź do sklepu

Zobacz jak prosta jest obsługa TachoTerminal PRO 2

Krok 1. Odczytywanie danych z karty kierowcy (ok. 1 min.)

Wystarczy włączyć urządzenie. Następnie do slotu w czytniku należy włożyć kartę chipem do góry w kierunku szczeliny czytnika. Proces odczytywania danych nie powinien trwać dłużej niż 60 sekund. Pamiętaj, że dane z karty kierowcy należy pobierać nie rzadziej niż co 28 dni.

Krok 2. Archiwizacja pliku

Pobrane pliki z karty kierowcy zapisywane są na wymiennej karcie microSD. Aby skopiować pliki do komputera, można podłączyć czytnik za pomocą kabla USB lub wystarczy wyciągnąć kartę microSD i skopiować jej zawartość. Pliki zapisywane są w formacie zgodnym z wytycznymi Aneksu 1B do Rozporządzenia 3821/85. Jeżeli plik pobrany jest z karty kierowcy, w nazwie pliku na początku znajdziesz literę C. Następnie imię i nazwisko kierowcy, nr jego karty oraz datę i godzinę pobrania pliku.

Krok 3. Pobieranie danych z tachografu (ok. 40 min.)

Po włożeniu TachoTerminal PRO do tachografu urządzenie rozpoczyna odczyt automatycznie. Domyślnie w takim trybie pobierany jest plik z karty (włożonej do tacho) oraz plik z pamięci tachografu. Po pobraniu plik jest zapisywany na karcie microSD. Skopiowanie karty można dokonać poprzez wyciągniecie jej z czytnika lub poprzez podłączenie TachoTerminal PRO do komputera PC.

Krok 4. Konfiguracja czytnika (5 min.)

Przyciski na TachoTerminal PRO można konfigurować tak, by ich funkcjonalność najlepiej pasowała do Państwa wymagań. Wystarczy podłączyć TachoTerminal PRO do komputera. W programie konfiguracyjnym TT Configurator jest możliwość skonfigurowania zakresu czasowego i zakresu informacji do przycisku ALL, CONFIG oraz dla trybu domyślnego (bez używania przycisków).