TACHOLAB Sp. z o.o., ul. Estetyczna 4, 43-100 Tychy
+48 32 70 70 470
+48 661 268 777
ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O AKTUALNE PROMOCJE

IRU wzywa do interwencji UE na granicach tureckich

02/04/2020, 12:03 Media

IRU wezwała przewodniczącą Komisji Europejskiej (KE) Ursulę von der Leyen do interwencji w niewłaściwe traktowanie kierowców ciężarówek na tureckich granicach.

Przewodnicząca IRU Radu Dinescu wraz z sekretarzem generalnym IRU Umberto de Pretto zwróciła się wczoraj do przewodniczącego Komisji Europejskiej w pisemnym oświadczeniu z prośbą o jej natychmiastową i zdecydowaną interwencję dyplomatyczną w sprawie obecnych środków nałożonych przez władze tureckie na pojazdy użytkowe i kierowców ciężarówek jeżdżących na terenie UE jak i poza nią.

Ograniczenia graniczne i ścisła kwarantanna Turcja obecnie nie zezwala na wjazd obywateli z 66 różnych krajów i ustanowiła surowe procedury kwarantanny. Kierowcy ciężarówek dostarczających niezbędne towary do UE przez Turcję stoją przed 14-dniowymi okresami kwarantanny na granicy turecko-unijnej - głównie na przejściu granicznym Kapikule między Bułgarią a Turcją.

W swoim komunikacie do UE IRU skrytykowała te nieproporcjonalne środki, które nie tylko wpływają na wymianę handlową w regionie, ale także zakłócają szersze przepływy handlowe w Eurazji ze względu na geograficznie strategiczne położenie Turcji.

IRU podniosło tę kwestię wraz z nowo mianowanym tureckim ministrem transportu, HE Adilem Karaismailoğlu w osobnym oświadczeniu, również wydanym wczoraj.Niezbędne towary do walki z COVID-19


Ponieważ świat stoi w obliczu jednego z najgorszych globalnych kryzysów w historii, IRU zdecydowanie opowiada się za tym, aby kierowcy ciężarówek mogli wykonywać swoją ważną pracę w najbezpieczniejszy, jak najbardziej efektywny i wydajny sposób.

„Transport drogowy jest siłą napędową światowej gospodarki. W tych trudnych czasach niezbędne towary muszą być w stanie dotrzeć do tych, którzy najbardziej ich potrzebują ”- powiedział de Pretto. „Podczas gdy kraje muszą podjąć odpowiednie środki w celu ochrony swoich populacji, transport towarów musi być kontynuowany, aby zapewnić niezbędne dostawy medyczne i żywnościowe”.

Masz pytanie? Zadzwoń do nas:
+48 32 70 70 470 od 7:00 do 16:00
Napisz do nas

Formularz kontaktowy