Dane dotyczące prędkości poruszania się pojazdu zapisywane w tachografie cyfrowym

W dzisiejszym teście z wiedzy transportowej zmierzymy się z tematyką poświęconą informacją, jakie zapisywane są w tachografie cyfrowym w kontekście prędkości poruszania się pojazdu, które zapisują się na pliku cyfrowym pobranym z tachografu. Nie ma obowiązku pobierania danych związanych z prędkością, aby plik, który pobierzemy miał poprawny podpis cyfrowy, a więc mógł być uważany za…

Obowiązki kierowcy w kwestii wykonywania poprawnie odpoczynków tygodniowych?

Odpowiednie planowanie i późniejsze poprawne realizowanie odpoczynków tygodniowych kierowcy jest gwarantem do uniknięcie sporych kar finansowych nakładanych zarówno na kierowcę, jak i na firmę transportową. Pojawienie się pakietu mobilności w sierpniu 2020 roku rzuciło nowe światło na tematykę odpoczynków tygodniowych wprowadzając nowe przepisy w tym temacie. Niewątpliwie wpłynęło to na organizację pracy kierowców wykonujących przewozy…

Koniec ważności karty kierowcy w czasie wykonywania przewozu – co należy zrobić? Jakie mogą być z tego konsekwencje?

Zdarzyła Ci się kiedykolwiek sytuacja, gdy będąc poza granicami kraju zorientowałeś się, że Twoja karta kierowcy straciła ważność? A może wysłałeś kierowcę do realizacji danego przewozu międzynarodowego i po kilku dniach zdałeś sobie sprawę, że jego karta jest już albo będzie lada dzień po terminie swojej ważności? Co w takiej sytuacji należy zrobić, aby zminimalizować…

W jakich systemach czasu pracy może być zatrudniony Twój kierowca?

Dobranie odpowiedniego systemu czasu pracy dla zatrudnionego kierowcy jest niezwykle istotne przy późniejszym naliczaniu jego wynagrodzenia za pracę. Często nieświadomie dobieramy dany system czasu pracy nie licząc się z późniejszymi konsekwencjami np. w postaci dużej liczby wygenerowanych przez kierowcy nadgodzin za które przychodzi płacić niemałe pieniądze. Z tej okazji zachęcamy Cię do sprawdzenia swojej wiedzy.…