TACHOLAB Sp. z o.o., ul. Estetyczna 4, 43-100 Tychy
+48 32 70 70 470
+48 661 268 777
ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O AKTUALNE PROMOCJE

Tarcza antykryzysowa

01/04/2020, 11:34 Media
W nocy z 27 na 28 marca posłowie przyjęli tzw. tarczę antykryzysową. We wtorek ma się nimi zająć Senat. Tarcza zakłada pomoc przedsiębiorcom i pracownikom w obliczu coraz poważniejszych skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Poniżej najważniejsze rozwiązania jakie mają znaleźć się w tzw. tarczy antykryzysowej, która ma być głównie pomocą dla mikrofirmy i samozatrudnionych.
Zwolnienie z ZUS
Przez trzy miesiące mikrofirmy, które zatrudniają do 9 osób będą mogły uniknąć płacenia składek ZUS na swoich pracowników , ale po wcześniejszym złożeniu wniosku. Skorzystać  z tego rozwiązania mogą także samozatrudnieni z przychodem do 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia, którzy opłacają składki tylko za siebie.
Dopłaty do pensji pracowników
Tarcza antykryzysowa zakłada również dopłaty do wynagrodzenia pracowników -do wysokości 40% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.
Świadczenie postojowe w kwocie do ok. 2 tys. zł – dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło).
Uelastycznienie czasu pracy
Pracodawca będzie miał możliwość  skrócenia dobowego czasu nieprzerwanego odpoczynku dla pracownika z obecnych 11 godzin do 8 (z gwarancją oddania pracownikowi równoważnego odpoczynku w okresie 8 tygodni), a tygodniowy czas takiego odpoczynku – z 35 do 32 godzin.
Pomoc dla branży transportowej i turystycznej
Tarcza antykryzysowa przewiduje również pomoc potężnej  branży przewozów ciężarówkami. Mianowicie wsparcie firm transportowych przez ARP w refinansowaniu umów leasingowych. Na wsparcie liczyć również mogą także branże jak: turystyczna, hotelarska, rozrywkowa, konferencyjna.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na:
Masz pytanie? Zadzwoń do nas:
+48 32 70 70 470 od 7:00 do 16:00
Napisz do nas

Formularz kontaktowy